środa, 9 lipca 2014

Recenzja: Seche Vite - Dry Fast Top Coat


No i doczekaliście się recenzji. Pod lupę biorę top przyspieszający wysychanie lakieru Seche Vite.

Jest to kosmetyk bardzo popularny wśród blogerek i vlogerek kosmetycznych. Ma bardzo dużo plusów, no ale bez minusów się też nie obyło. Uważam jednak, że każda powinna go przetestować na sobie i ocenić które z nich bardziej przeważają.j. W końcu każdy ma inne oczekiwania.Top przyspiesza wysychanie lakieru i kiedy malujemy paznokcie wieczorem przed snem (a mi się to zdarza bardzo często), rano nie ma odbitej kołderki na mani :) Bardzo ładnie nabłyszcza paznokcie. Top ma taką formułę, która "stapia" się z lakierem. Dlatego należy go nakładać na lekko wilgotny lakier. Nie może być jednak za świeży, gdyż porobią się smugi. Ma gęstą konsystencję i trzeba wyczuć ilość, którą się powinno nakładać (nie za mało, ani za dużo). Paznokcie nie są diamentowo utwardzone, lakier staje się bardziej elastyczny co może być plusem przy uderzeniach i wygięciach, bo nie pęknie. 

Niestety ma też swoje minusy. Gdy potrzepiemy buteleczką, tworzą się pęcherzyki powietrza których ciężko się pozbyć i mogą być widoczne na paznokciach. Druga kwestia to fakt, że podczas zasychania top się odrobinę kurczy, dlatego należy pokryć nim dokładnie paznokcie, wraz z końcówkami, bo potrafią się zrobić pęknięcia lakieru na granicy. Zdarza się też, że lakier może odejść z paznokcia całym płatem. Co do przedłużenia trwałości, szału nie ma. Może wydłuża trwałość o jeden dzień. Po 5 dniach i tak mam potrzebę zmycia paznokci. Są jeszcze dwa minusy: bardzo śmierdzi podczas malowania jak jakiś klej czy rozpuszczalnik i szybko gęstnieje w butelce  (kilka miesięcy).

Plusy:
- świetnie nabłyszcza paznokcie
- przypomina żelowe wykończenie albo paznokcie hybrydowe
- bardzo dobrze przyspiesza wysychanie lakieru spodniego (nawet takiego starszego gęstego)
- przedłuża trwałość lakieru o 1 dzień
- lakier jest elastyczny 
- stosunkowo tani, można go nabyć za 16 zł (14 ml)

Minusy:
- śmierdzi podczas malowania
- gęsta konsystencja
- mogą tworzyć się pęcherzyki powietrza
- kurczy się tworząc na granicach pęknięcia lakieru spodniego
- trzeba zawsze pamiętać o pomalowaniu końcówek, gdyż szybko się ścierają i w tym miejscu lakier może odpryskiwać
- dość szybko gęstnieje w buteleczce
- lakier może odchodzić płatami


Mimo powyższych minusów, uważam go za bardzo fajny produkt i warto go posiadać w swojej kosmetyczce, a już na pewno za taką cenę.

No a jeśli zależy Wam na trwałym manicure (zwłaszcza na lato), to polecam lakiery hybrydowe.

A Wy testowałyście? A może możecie mi coś ciekawego polecić?1 komentarz:

  1. mam 2gą buteleczkę i w sumie się polubiliśmy. Jedynie co mnie denerwuje to właśnie to co pokazałaś na 3 zdjęciu od dołu :( ale teraz bez niego nie wyobrażam sobie pomalowania paznokci :)

    OdpowiedzUsuń