poniedziałek, 26 sierpnia 2013

Jak zrobić samemu piaskowy mani - krok po kroku


Ostatnio zrobiły się modne lakiery strukturalne. W sklepie Golden Rose chwilę się czaiłam na ten lakier w zielonym pastelowym kolorze nr 72, ale jakoś zrezygnowałam. Po obejrzeniu  filmiku Red Lipstick Monster o piaskowych lakierach z Golden Rose nagle zapragnęłam szalenie posiadać ten w wersji różowej z brokatem nr 52. Zapewne w niedługim czasie go nabędę ;) Nigdy wcześniej nie miałam strukturalnego lakieru. Aby tymczasowo nakarmić mojego wewnętrznego potwora (potrzeba posiadania rzeczy w których się zakochałam od pierwszego wejrzenia) na szybko wymyśliłam jak zrobić sobie namiastkę takiego lakieru.

Pokażę krok po kroku jak zrobić taki manicure.


Potrzebny nam będzie zwykły lakier ( ja użyłam Oriflame VeryMe Neon Pink) , kolorystycznie dobrany brokat (ja mam taki jednokolorowy, niemetaliczny), opcjonalnie drugi brokat (bardziej błyszczący) i pędzelek.


Paznokcie malujemy jakąś bazą bezbarwną.


Malujemy jedną warstwę lakieru w wybranym kolorze i czekamy aż wyschnie.


Nakładamy drugą warstwę lakieru na pierwszy paznokieć. Nie może być za cienka (bo się nic nie przyklei).


Kiedy lakier jest jeszcze mokry, wkładamy palec do kubeczka z brokatem i dociskamy paznokieć do niego obracając na boki tak, aby brokat przykleił się na całej powierzchni.Dodatkowo można delikatnie pędzelkiem oprószyć paznokieć drugim rodzajem brokatu.Dociskamy brokat na paznokciu palcem drugiej ręki. Staramy się to zrobić dokładnie, ale nie za mocno, żeby nie przesunąć lakieru.


Czekamy aż lakier wyschnie.
Jeśli na brzegach paznokci są wyczuwalne nierówności, można je delikatnie spiłować blokiem polerskim lub ewentualnie pilnikiem.


Całość można utrwalić malując paznokcie matowym top coat'em. Ja takiego nie posiadam, dlatego nie pokryłam ich niczym.
Lakier w takiej postaci trzymał mi się 2 dni, później brzegi paznokci zaczęły się przecierać a lakier odpryskiwać. Niestety zmywanie tego brokatu jest trochę pracochłonne.


2 komentarze: