czwartek, 12 grudnia 2013

Makijaż na Święta


Święta coraz bliżej, więc pora by zastanowić się nad świąteczną stylizacją. 
Przygotowałam prosty makijaż np. na kolację wigilijną, który ślicznie będzie połyskiwał w sztucznym świetle, blasku świec i lampek. Nie jest zbyt intensywny, a podkreśla oko. Kolorystyka bardzo neutralna i pasuje do każdego koloru tęczówki, a także każdego ciuszka. Makijaż najładniej będzie prezentował się przy eleganckich złotych dodatkach.Poniżej opis krok po kroku jak wykonać taki makijaż.


1. Nakładamy na powiekę bazę lub korektor i pudrujemy. Czarną kredką rysujemy na górnej i dolnej powiece niezbyt dokładną kreskę. Rozcieramy ją pędzelkiem lub gąbeczką wokół całego oka. Dzięki temu wzmocnimy efekt cieni nałożonych w późniejszym etapie. 
2. W wewnętrznym kąciku i do połowy powieki ruchomej oraz pod łukiem brwiowym aplikujemy matowy cielisty cień (MUG Vanilla Bean).
3. Na górnej powiece od połowy oka w kierunku zewnętrznego kącika rozcieramy cień w odcieniu starego złota (MUG Pretentious). Staramy się połączyć cień z czarną kreską.
4. Na środek ruchomej powieki oraz w wewnętrznej jej części aplikujemy złoty połyskujący pigment w chłodnym odcieniu (MUG Afterglow).
5. W wewnętrznym kąciku oraz na długości całej dolnej powieki rozcieramy kremowy pigment połyskujący na złoto-różowo-brzoskwiniowo (Kobo Sea Shell - recenzja TU).
6.Czystym pędzelkiem rozcieramy delikatnie granice cieni.
7. Linię wodną pokrywamy czarną kredką lub eyelinerem. Na górnej powiece rysujemy cieniutką kreskę czarnym eyelinerem tuż przy linii rzęs. Jeśli ktoś lubi może narysować ją grubszą, ale do budowy mojego oka taka kreska pasuje.
8. Tuszujemy górne i dolne rzęsy.
9. Na usta najlepiej nałożyć bezbarwny lub delikatnie różowy błyszczyk, bo i tak zjemy go przy kolacji :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz